Cechy produktu
Nr wzoru: AP526-5320
Kategoria: Naszyjniki
Marka: Apart
Kolekcja: Perły
Surowiec: Żółte złoto
Próba: 375
Opis produktu
Długość elementu: 18 mm
Szerokość elementu: 10 mm
Szerokość łańcuszka: 0.50 mm
Średnica perły: 9 - 9.5 mm
Przedłużka: 30 mm
Piękne opakowanie gratis
Kupione na apart.pl produkty są domyślnie pakowane w ekologiczne opakowania, które wprowadziliśmy w trosce o ochronę środowiska. Są one estetyczne, a co najważniejsze przyjazne naszej planecie. W eSklepie Apart są dostępne także nowe opakowania w zachwycającej subtelnością tonacji pudrowego różu. Darmowy zestaw to wybrane piękne pudełko oraz dołączona torebka upominkowa.
Modne inspiracje
Kolekcja Perły
Perły
Te niezwykłe klejnoty, znane i cenione od tysięcy lat, są niczym innym jak wytworem małżów. Jak powstają perły? Kiedy do wnętrza muszli dostaje się ciało obce, małż wytwarza masę perłową, którą otacza zanieczyszczenie. Istnieją dwa rodzaje pereł. Może być to fragment muszli lub kawałek ości, rzadziej przysłowiowe ziarenko piasku – wtedy powstają perły naturalne. Perły hodowane z kolei wymagają wprowadzenia ciała obcego do wnętrza muszli. Jednak proces powstawania klejnotu jest taki sam.
O wartości rynkowej pereł decyduje kilka czynników. To przede wszystkim podawana w milimetrach wielkość, ale także kształt i jakość powierzchni oraz kolor. Ważne są w tym przypadku połysk, barwa podstawowa i tzw. overton, czyli barwa dodatkowa, odcień. Najbardziej cenione są perły białe z różowym overtonem.
Perły naturalne
Perły naturalne – jak powstają? Tak jak wspomniano wcześniej, perły powstają na skutek przedostania się do wnętrza małża ciała obcego. Gdy zanieczyszczenie to ma charakter naturalny, perła powstaje w przyrodzie bez ingerencji człowieka. Wielkość pereł naturalnych jest różna. Osiągają rozmiar od podobnego do główki od szpilki, a mogą urosnąć nawet do rozmiaru jajka.
Perły naturalne słonowodne to te, które powstają w środowisku morskim lub oceanicznym. Pochodzą z rejonów m.in. Zatoki Perskiej, Oceanu Indyjskiego, Polinezji, Australii, Filipin czy Indonezji. Perły naturalne słodkowodne to z kolei te tworzone przez mięczaki zamieszkujące rzeki i naturalne lub sztuczne zbiorniki wodne. Pochodzą z takich rejonów jak Chiny, Japonia, Tajlandia, Stany Zjednoczone, Kanada i niektóre części Europy.
Perły naturalne tworzy około 1 na 30-40 małżów, a popyt na te niezwykłe kamienie jest coraz większy. Stąd zaczęto hodować perły.
Perły hodowane
Jak powstają perły hodowane? Proces ich tworzenia jest dokładnie taki sam, jak w przypadku pereł naturalnych. Różnica polega na tym, że perły hodowane powstają przy współudziale człowieka, który polega na umieszczeniu we wnętrzu małża ciała obcego.
Hodowla pereł została zapoczątkowana przez Japończyków na przełomie XIX i XX wieku. Perły hodowane stanowią ponad 90% udziału w rynku i ich poziom wzrasta.
Można spotkać się również z pojęciem perły hodowlane. Warto wiedzieć, że jest to sformułowanie pojawiające się często w języku potocznym. Używanie zwrotu perły hodowlane zapewne nie jest błędem, jednak w terminologii jubilerskiej i naukowej stosuje się nazwę perły hodowane.
Biżuteria z perłami
Perły od wieków uchodzą za klasyczne klejnoty i dziś biżuteria z perłami rzeczywiście niejednokrotnie uzupełnia stylizacje eleganckie. Niejedna panna młoda decyduje się na biżuterię z perłami. W tej odsłonie prawdopodobnie nigdy nie wyjdzie z mody, jednak coraz większą popularnością cieszy się biżuteria z perłami w nieco bardziej casualowej odsłonie: perły na co dzień sprawdzą się doskonale.
Styliści Apart zadbali o biżuterię z perłami w każdej odsłonie. Znaleźć można te niezwykłe klejnoty osadzone w złocie, jak i modele srebrne. Co więcej, perły występują nie tylko sauté, ale również w towarzystwie diamentów, czy kolorowych kamieni szlachetnych. Czy perły są modne? Oczywiście, że tak. Co więcej, ze względu na ich ponadczasowość i klasyczny wymiar, doskonale uzupełniać będą niejedną stylizację. Biżuteria z perłami pięknie podkreśli wieczorową kreację, jak i prezentować się będzie atrakcyjnie na co dzień. Jak nosić biżuterię z perłami?
Perły dla mężczyzn
Perły męskie to jeden z najgorętszych trendów i coraz popularniejsza odsłona tych niezwykłych klejnotów. Mężczyźni chętnie sięgają po biżuterię z perłami, uzupełniając nimi swój codzienny look. Zainteresowaniem cieszą się zarówno w mniejszym wydaniu, jak i te bardziej okazałe wzory. Perły dla mężczyzn to przede wszystkim sznury pereł.
Jak przechowywać perły?
Ze względu na fakt, że biżuteria z perłami to materia niezwykle delikatna, ważne jest jej odpowiednie przechowywanie. Najlepiej każdy z elementów wkładać do oddzielnego woreczka, wykonanego z naturalnej, przewiewnej tkaniny. Doskonale sprawdzi się także szkatułka na biżuterię.
Niezwykle ważnym elementem troski o biżuterię z perłami jest także właściwa pielęgnacja. Zakładając i zdejmując biżuterię z perłami, należy zadbać o czyste dłonie. Te niezwykłe klejnoty są także wrażliwe na substancje chemiczne (perfumy, balsamy do ciała), temperaturę, silne oświetlenie i suche powietrze. Warto także zdjąć biżuterię z perłami na czas aktywności sportowej. Jak czyścić biżuterię z perłami?
Perły na prezent
Biżuteria z perłami będzie trafionym upominkiem na wiele okazji. Choć perły łączone są z przesądami i często zdaje się słyszeć głosy, że perły dane w prezencie przynoszą pecha. Są jednak i tacy, którzy podkreślają, że upominki, jakimi są perły, przynoszą szczęście. Warto odłożyć te tezy na bok, pamiętając, że perły to jedne z najpiękniejszych klejnotów na ziemi. Biżuteria z perłami dodaje szyku i elegancji wielu stylizacjom. Perły dla mamy i perły dla babci będą idealnymi prezentami z okazji ich święta. Sprawdzą się także jako podarki na rocznicę ślubu i z pewnością zachwycą znalezione pod choinką. Perły kochają także młodzi ludzie, co pokazano w młodzieżowej kampanii Apart.
Sprawdź dostępność w salonie
Wybierz miasto lub salon