Wyjątkowa kolekcja Lab Diamonds
Diamenty syntetyczne, często nazywane diamentami laboratoryjnymi, stanowią rewolucję w świecie jubilerstwa. Zaawansowana technologia umożliwia tworzenie kamieni identycznych z naturalnymi diamentami, ale w kontrolowanych warunkach laboratoryjnych. Diamenty syntetyczne zyskują na popularności, dlatego warto wiedzieć jak powstają, co odróżnia ich od tych wydobywanych z ziemi i wreszcie – jaka biżuteria z diamentami laboratoryjnymi dostępna jest w Apart.
Na początek kilka informacji, o których warto pamiętać
-
Kamienie wykrystalizowały w laboratoriach, jednak mają one swój pierwowzór w naturze. Ich właściwości fizyczne i chemiczne są w większości takie same albo bardzo zbliżone, jak w przypadku naturalnych odpowiedników.
-
Diamenty laboratoryjne wykazują takie same właściwości jak diamenty naturalne, więc ocenia się je według tych samych kryteriów, czyli jubilerskiej zasady 4C, na którą składają się barwa, czystość, szlif i masa
-
W kolekcji Lab Diamonds znajdują się między innymi jednokamieniowe pierścionki, zawieszki i kolczyki, pierścionki obrączkowe (również eternity), kolczyki koła, bransoletki tenisowe, klasyczne naszyjniki oraz biżuteria z diamentami o szlifach fantazyjnych.
W tym artykule znajdziesz:
Biżuteria oferowana w Apart to różnorodność form, wzorów, kruszców i kolorów. Jednocześnie każda z nas jest inna, a dzięki temu może w tej różnorodności odnaleźć biżuterię, którą wyrazi swój styl.
Wiele kobiet chętnie sięga po biżuterię z kamieniami. Zainteresowaniem cieszą się zarówno te pięknie błyszczące, bezbarwne, które potrafią doskonale podkreślić elegancję kreacji, jak również te kolorowe, emanujące pozytywną energią.
Kamienie naturalne, czyli szlachetne i ozdobne to te, które stworzyła natura. Aby powstały konkretne minerały, w środowisku musiały zaistnieć określone warunki, między innymi: odpowiednia temperatura, ciśnienie, obecność konkretnych pierwiastków chemicznych oraz czas liczony w milionach lat.
CZYTAJ WIĘCEJ: Znaczenie kamieni szlachetnych i ozdobnych
Co to są diamenty syntetyczne?
Wśród kamieni osadzanych w biżuterii, obok kamieni naturalnych, pojawiają się kamienie syntetyczne. W tym również te przez wiele kobiet uważane za najbardziej zjawiskowe, a więc diamenty.
Co je wyróżnia? Kamienie syntetyczne do powstania nie potrzebowały aż tyle czasu, co kamienie naturalne. Wykrystalizowały bowiem w laboratoriach. Co bardzo ważne, mają one swój pierwowzór w naturze, a ich właściwości fizyczne i chemiczne są w większości takie same albo bardzo zbliżone, jak w przypadku ich naturalnych odpowiedników.
CZYTAJ WIĘCEJ: Bransoletki tenisowe: na co zwrócić uwagę?
Jak powstają diamenty laboratoryjne?
Wykorzystanie zaawansowanej technologii w połączeniu z wysoce kontrolowanym środowiskiem wzrostu kryształu pozwala aktualnie odtworzyć procesy prowadzące do krystalizacji diamentów, zachodzące dotychczas tylko we wnętrzu naszej planety.
Diamenty naturalne powstały we wnętrzu Ziemi, na ogół na głębokości 100-250 km. Ich wiek może sięgać od kilkuset milionów do 3,5 miliarda lat. Diamenty syntetyczne powstają z kolei w laboratoriach, czas ich krystalizacji zajmuje od kilku dni do kilkunastu tygodni.
Zarówno diamenty naturalne, jak i laboratoryjne zbudowane są z atomów węgla i mają identyczną strukturę, takie same właściwości fizyko-chemiczne, w tym właściwości optyczne. Tylko wysoce wyspecjalizowane urządzenia są w stanie zidentyfikować diament syntetyczny na przykład na podstawie różnic: w strukturze wzrostu kryształu, w składzie pierwiastków śladowych, w zawartości azotu czy we fluorescencji.
CZYTAJ WIĘCEJ: Jak pielęgnować kamienie szlachetne?
CZYTAJ WIĘCEJ: Zasada 4c, czyli porozmawiajmy o diamentach
Wartość diamentów laboratoryjnych
Ponieważ diamenty laboratoryjne wykazują takie same właściwości jak diamenty naturalne, ocenia się je według tych samych kryteriów, czyli jubilerskiej zasady 4C. Zgodnie z nią, podstawą oceny jakości diamentu są cztery parametry: barwa, czystość, szlif i masa.
Od kilku lat diamenty syntetyczne podbijają serca Klientów na całym świecie, zyskując każdego roku bardzo mocno na popularności. Wydaje się, że obecne ceny diamentów laboratoryjnych osiągnęły poziomy, które nie powinny już ulegać znacznym wahaniom. Są równie twarde, piękne, równie lśniące – zachwycają, jak ich naturalny wzorzec i z całą pewnością mogą olśnić niejednego wielbiciela drogocennych kamieni. Pierścionek z diamentem laboratoryjnym to doskonały wybór pierścionka zaręczynowego: w cenie naturalnego kamienia, można bowiem otrzymać diament laboratoryjny o zdecydowanie większej masie.
CZYTAJ WIĘCEJ: Zaufanie, czyli diamentowe „piąte c”
Kolekcja Lab Diamonds
W Apart dostępna jest kolekcja biżuterii Lab Diamonds. To przede wszystkim klasyczne wzory tzn. jednokamieniowe pierścionki, zawieszki i kolczyki, pierścionki obrączkowe (również eternity), kolczyki koła, bransoletki tenisowe, klasyczne naszyjniki oraz biżuteria z diamentami o szlifach fantazyjnych.
Zaręczynowy pierścionek z diamentem syntetycznym, podobnie jak zresztą inne modele biżuterii z tymi wyjątkowymi kamieniami, mają szansę zachwycić niejedną kobietę i doskonale sprawdzą się na wiele okazji. Jako prezent na rocznicę ślubu, urodziny, czy upominek bożonarodzeniowy.
CZYTAJ WIĘCEJ: Slow fashion w biżuterii